Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Маричанки не се уплашиха от студа и ледената зала в Красноярск
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:28 / 10.11.2017Коментари (0)4210
© ВК Марица
Женският отбор на Марица (Пловдив) направи първата си тренировка в зала Арена Север в Красноярск, където утре от 12:00 часа излиза срещу местния Енисей в мач-реванш от третия кръг в Шампионската лига по волейбол.

След дълго пътуване през Истанбул и Москва, маричанки пристигнаха в Красноярск вчера сутринта. След разходка край бреговете не река Енисей и кратка следобедна почивка, волейболистките на Иван Петков опитаха да преборят петчасовата промяна във времето, температурните разлики и липсата на достатъчно сън с вечерна тренировка във фитнеса на волейболната зала Михаил Дворкин, докато членове на щаба се възползваха от условията в съоръжението да покажат майсторство в тениса на маса.

В днешната петъчна вечер Жълто-сините изпробваха и игрището за утрешния мач в многофункционалната Арена Север, използвана най-вече за мачовете на местните клубове по хокей на лед.

Домакините на утрешния двубой също за първи път ще играят официална волейболна среща в 3000-ата зала. Тарафлексът е поставен над ледената площадка, което налага поддържането на ниска температура. Въпреки студа, българските шампионки направиха пълноценно занимание в добро настроение, но се оплакаха от хлъзгавия под.

Пловдивчанки ще направят още една едночасова тренировка в Арена Север и в съботната сутрин. Първият съдийски сигнал на унгарския рефер Тибор Халас ще прозвучи в 17:00 местно време. Втори съдия на срещата ще бъде Дарко Савич от Босна и Херцеговина, а делегат на ЦЕВ - Михаил Фришман от Азербайджан.

В първия мач, игран в Пловдив във вторник, Енисей победи Марица с 3:2. Така на българските шампионки е нужна задължителна победа в Красноярск, за да се класират за груповата фаза на Шампионската лига. В случай, че успехът дойде след пет гейма, златен гейм ще реши крайния победител. Загубилият сблъсъка пък ще продължи евроучастието си в турнира за Купата на ЦЕВ с двубой с финландския ХПК (Хямеенлина).