Заразени: Починали: Излекувани: Заразени: Починали: Излекувани: Заразени: Починали: Излекувани:
19810 828 (4.2%) 16376 214 817 8 820 (4.1%) 179 068 99 774 351 2 139 031 (2.1%) 71 746 746
НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиДЮШФутзалИнтервюГалерииЛичностиСтатистики
Спортните новини: Днес (0) | Вчера (10)
Пълни трибуни, страхотна атмосфера и ударно начало за Марица
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:35 / 01.11.2017Коментари (0)3012
© ВК Марица
Марица (Пловдив) започна защитата си на шампионската титла на България с победа като гост в първия си мач за сезон 2017-2018 в женската Национална волейболна лига. Пред пълни трибуни в зала "Иван Вазов" момичетата на Иван Петков надиграха домакините от Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:21, 25:15, 25:16) гейма след 73 минути игра и излязоха начело във временното класиране.

Агитките на двата отбора създадоха страхотна атмосфера от трибуните, а в началото това като че ли донесе повече вдъхновение на състезателките на Берое. Жълто-сините трябваше да наваксват изоставане от шест точки, което имаха при 8:14 в първия гейм, и изравниха при 18:18.

Последваха два поредни аса на Кремена Каменова, след което Марица нямаше проблеми да затвори гейма в своя полза при 25:21.

Гостенките бързо дръпнаха далеч напред във втория гейм и го лишиха от интрига. С цели шест аса общо в тази част те я спечелиха с категоричното 25:15. Каменова продължи да бележи точка след точка и в третия гейм. Сервисите на Марица също продължиха да тормозят съперника, а при първи мачбол Лора Китипова с ас фиксира крайното 25:16 и 3:0 гейма.

Топреализатор на срещата стана Кремена Каменова с 13 точки за победителките. Центърът Виктория Григорова добави 10. За домакините от Берое най-резултатна бе Йоана Николова с 12 точки.

Поради предстоящите мачове на Марица с руския Енисей (Красноярск) в Шампионската лига, следващите две срещи на пловдивчанки в НВЛ по настоящата програма най-вероятно ще бъдат отложени във времето, но се очаква официално потвърждение за това от страна на БФВ.