Спартак почна с победа серията зимни контроли
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:40 / 28.01.2009Коментари (0)1494
С два гола на Георги Стоянов Спартак удари с 2:0 Бенковски (Пз) в първата си за сезона контрола. Първото полувреме се игра при пороен дъжд в Стрелча. Стоянов заби попаденията си за 60 секунди. С асистенция в дебютния си мач за Спартак блесна Иван Мекиков. Резервите на Спартак търсеха по нестандартен начин да се скрият от дъжда.

Георги Стоянов откри с глава в 19-ата минута. Таранът заби в английски стил след центриране от корнер на Мекиков. В 20-тата минута Стоянов разстреля със зверско воле вратаря на Бенковски Петър Стойков. Стражът от Пазарджик извади в 8-ата минута голов шут на Петко Фанев. В самия край на полувремето Иван Площаков би над напречната греда от изгодно положение. Реферът Шиндеров показа жълт картон в 44-ата минута Стоян Терзиев - Мечката за типичен фаул на тъча.

След почивката Площаков вкара, но реферите отмениха гола заради засада. Дъждът спря през второто полувреме. Тогава на терена се появиха и младоците Денис Генчев и Стефан Лазаров.

Спартак - Бенковски 2:0
Голмайстори: 2:0 - Георги Стоянов (19, 20)