Раковски бе домакин на национален кръг по стрийт фитнес. За да премерят сили в състезанието 33 спортуващи млади атлети от всички краища на България се събраха на многофункционалната площадка с фитнес уреди на открито в централния парк в града.
Надпреварата е кръг от националното първенство, което се организира за първи път тази година. Стартът бе даден от кмета на Община Раковски Павел Гуджеров.

Участниците се съревноваваха в три категории: момчета до 16 години, мъже над 16 години и жени.

Всички участници имаха на разположение по три минути, за да покажат уменията си на лост и успоредка. Най-малкият участник бе Алекс на 11г. и е от Раковски. В състезанието взеха участие и 3 момичета, които се състезаваха на равно със момчетата и показаха, че с нищо не отстъпват на противоположния пол.

Турнирът бе помрачен от инцидент с един от съзтезателите. По време на съчетанието си едно от момчетата изгуби съзнание и контузи тежко рамото си. Наложи се лекарска намеса и съзтезанието бе временно прекратено.

През цялото време общинският кмет Гуджеров беше неотлъчно до момчето и следеше за състоянието му заедно с медицинските лица. След пристигането на "Спешна помощ" младият атлет бе транспортиран до МБАЛ "Св.Георги" в Пловдив за преглед със специализирана апаратура, където е установено, че е със счупена ключица.

Инцидентът несъмнено повлия на духа на останалите участници и продължаването на турнира беше под въпрос. Павел Гуджеров наруши тягостната тишина на спортната площадка, като информира всички за състоянито на пострадалото момче и призова всеки, който се чувства готов да продължи да участието си. Предложението му бе прието с аплодисменти и състезанието бе подновено.

"Всички бяхте страхотни, честно казано бяхте красота за очите", бяха думите на кмета Гуджеров преди да награди победителите в категория мъже. Той поздрави всички участници за усилията им и похвали момичетата, които макар и малобройни, липсата на конкуренция не ги е обезкуражила.

Общинският кмет обеща турнирът по стрийт фитнес да стане традиция в Раковски, а младите атлети могат да разчитат на подкрепата на Общината.

Председателят на Общинския съвет Георги Лесов връчи купите и медалите на отличилите се на момчетата до 16 г, а на зам.кмета Йовко Романов се падна удоволствието да награди момичетата.

Класирането във възрастова категория момчета до 16 год.:

I - во място -Димитър Иванов
II - ро място - Веселин Георгиев
III - то място - Петко Ангелов

Класирането при мъжете над 16 год. :
I - во място -Александър Стойков
II - ро място - Петко Цопанов
III - то място - Теодор Власов

Жени:
I - во място -Елена Любенова
II - ро място - Натали Стефанова
III - то място - Ани Стоянова