Дисциплинарната комисия към БФС наложи сериозно наказание на Ботев заради поведението на феновете във финала за Суперкупата в Бургас.
"Жълто-черните" са глобени общо с 4300 лева, а освен това за следващия домакински мач ще бъде затворена Трибуна Юг на базата в Коматево.
Ето всички решения на ДК след двубоя на стадион "Лазур":
За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б.А от ДП /2017/2018/ - ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За хвърлени предмети опасни за здравето, на основание чл.37, ал.1, т.4, б.А, предложение 3 от ДП /2017-2018/ ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 3000 лева.

За хвърлен предмет с последствие, на основание чл.37, ал. 1, т.4, б. Б, предложение 3 от ДП /2017-2018/ ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с лишаване от домакинство за 1 среща и имуществена санкция в размер на 1000 лева и във връзка с чл.37, ал.1, т. 21, б.В от ДП /2017-2018/ ДК заменя лишаване от домакинство със частично затваряне на стадион - "Трибуна юг".

ДК задължава ПФК "Ботев" гр. Пловдив да възстанови щетите на стадион "Лазур" гр.Бургас съгласно чл.38, ал.1.