Отборът на Ботев от набор 2002 се класира за четвъртфиналите от републиканското първенство, след като елиминира градския си съперник Локомотив. "Канарчетата" победиха в реванша на Лаута с 3:1 и с общ резултат 4:2 продължават напред.
Дербито се игра на централния терен пред близо 500 зрители.
Двубоят започна лошо за възпитаниците на Георги Недевски, които инкасираха два бързи гола. Аспарух Славов даде преднина на гостите в 5-ата минута.
В 11-ата минута Станислав Шопов вкара за Ботев за 0:2 и предреши изхода.
В началото на втората част Локомотив върна едно попадение. След центриране от корнер Кристиян Томов се оказа най-съобразителен и намали резултата на 1:2.
В следващите минути "черно-белите" се хвърлиха напред в търсене на изравнителния гол, но вместо това Ботев реализира за 1:3 чрез Аспарух Славов.