Спортните новини: Днес (0) | Вчера (21)
Нелепо! Академик навакса 21 точки изоставане, но приключи сезона
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:34 / 02.05.2017Коментари (0)3834
Баскетболистите на Академик Бултекс 99 (Пловдив) не успяха да се класират за полуфиналните плейофи и приключиха сезона в Националната баскетболна лига, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Това стана факт, след като момчетата на треньора Асен Николов загубиха от Черно море Тича (Варна) с 92:94 в решителния трети мач от четвъртфиналната серия, който се игра в зала "Строител".

Така пловдивчани отстъпиха на варненци с 1-2 успеха.

Преди началото на двубоя с едноминутно мълчание бе почетена паметта на Артеник Арабаджиян, който почина на 87-годишна възраст.

Академик Бултекс 99 започна мача по ужасяващ начин и загуби първата четвърт с 21 точки разлика - 11:32. След това пловдивчани непрекъснато догонваха съперника си, като стопиха преднината му едва в последните минути.

Нещо повече - малко преди края домакините дори поведоха за първи път - 83:82, а след това стигнаха до 87:84. Въпреки това обаче баскетболистите на Черно море Тича се съвзеха от шока и изравниха при 91:91. В оставащите секунди до края варненци демонстрираха по-здрава психика.

Шакир Смит от Академик бе фаулиран, но от двете стрелби от линията вкара само едната. Така в последните секунди гостите изоставаха с 1 точка, но имаха последна атака. В герой за Черно море Тича се превърна Деян Карамфилов, който вкара тройка и фиксира окончателното 92:94.