Двама българи се класираха за втори кръг на тенис турнира в Пловдив. Надпреварата е за юноши и девойки до 18 години и е от втора категория на ITF.
Симон-Антъни Иванов се наложи с 6:4, 5:7, 6:2 над Денис Драгомиров (Германия).
Победа постигна и Адриан Андреев над Карлос Санчес (Испания) с 6:3, 6:4.
За съжаление, другите ни трима представители в основната схема при юношите отпаднаха. Поставеният под №8 Леонид Шейнгезихт отстъпи на Филип Кристиян Яну (Румъния) с 2:6, 4:6.
Диан Недев загуби с 1:6, 2:6 от поставеният под №7 Янки Ерел (Турция). Вениамин Нив отпадна след 2:6, 1:6 от Константин Кировски (Сърбия).
Днес започва надпреварата в основната схема и при девойките, където попаднаха четири българки. Това са Розалина Юсева, Гергана Топалова, Михаела Кафтанова и Мелоди Тодорова.