Дисциплинарната комисия към БФС наложи глоби на пловдивските Ботев и Локомотив заради поведението на феновете им в мачовете от 25-ия кръг на Първа лига.
Общата санкция за жълто-черните е 3300 лева, докато черно-белите "минаха тънко" само с 800 лева.

Ето официалното решение на ДК:
За нерегламентирано използване на факли и димки, на основание чл.37, ал.1, т.22, б.А от ДП /2016/2017/ - ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За хвърлени предмети, на основание чл.37, ал.1, т.4, б.А, предложение 1 от ДП /2016-2017/ ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 500 лева.

За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22, б.А от ДП /2016/2017/ - ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За нерегламентирано използване на бомбички, на основание чл.37, ал.1, т.22, б.В от ДП /2016/2017/ - ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 2000 лева.

За хвърлени предмети, на основание чл.37, ал.1, т.4, б.А, предложение 1 от ДП /2016-2017/ ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева.