Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Ето го шампиона в "Мемориал Георги Трингов"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:38 / 05.02.2017Коментари (0)3677
Победителят Вячислав Теличеев получи голямата награда от директора на турнира Харалампи Ванев
Вячислав Теличеев е победител в "А" турнира на "Мемориал Георги Трингов" и 39-ти Открит шампионат на България. Победител в "Б" турнира е Деян Димитров.

На официалното закриване днес присъстваха Президентът на Българска федерация по шахмат Силвио Данаилов, Зам.-кметът "Спорт, младежки дейности и социална политика" в Община Пловдив Георги Титюков, Секретарят при Район "Централен" на Община Пловдив г-н Емил Саралийски, Изпълнителният директор на БФШ г-н Николай Велчев, Директорът на турнира Г-н Харалампи Ванев, Ст. Експ. ОКСМД при район "Централен" г-жа Димитринка Илиева, заслужили деятели на шахматната игра, общественици, любители, състезатели и техните придружители.

Организаторите от ШК "Локомотив" - Пловдив с президент Харалампи Ванев, с помощта на Община Пловдив и съдействието на Българска федерация по шахмат бяха осигурили 67 награди за участниците в двата турнира.

Предметни и красиви грамоти от "Район Централен" на Община Пловдив получиха първите трима класирали се в групите на момчета и момичета до 8, до 10 и до 12 години в "Б" турнира.
Специални парични награди за най-добре представили се състезатели на организаторите от ШК "Локомотив" - Пловдив получиха в "А" турнира - ГМж Маргарита Войска, а в "Б" турнира - Цвета Василева.

Книга за Георги Трингов получиха Момчил Дуков и най-малкия състезател, роденият на 5 февруари 2011 година Алекс Енев.

В турнир А на "Мемориал Георги Трингов" в 9 кръга по Швейцарска система играха 83 шахматисти от 12 държави - България, Хърватия, Германия, Гърция, Италия, Латвия, Македония, Румъния, Русия, Сърбия, Турция и Украйна.

Потвърждение за оспорвания характер на шахматната надпревара говори фактът, че трима състезатели завършиха с равен точков актив - по 7 точки.

Допълнителният шахматен показател определи победител в турнира да е руският шахматист Вячислав Тиличеев, който получи първа парична награда и акварел от Мартин Мартинов. Състезателят и треньора на "Бургас 64" - Бургас покри и бал за международен майстор и получи сертификат от главния съдия.

Втори в "А" турнира е ММ Ивайло Енчев, а трети - ГМ Тибериу-Мариан Георгеску (Русия).

ММ Елица Раева е най-добре представила се жена. С резултат 5,5 т. тя получи 18-ата награда в главното класиране.

Специалните награди за най-добре представили се жени получиха съответно ГМж Адриана Николова и ГМж Маргарита Войска.

Специалните награди за сеньори получиха Зоран Илич (Сърбия) и Милан Мърджа от Хърватия.