Спортните новини: Днес (0) | Вчера (19)
"Пеперудите" разочароваха 2500 зрители преди мача срещу Марица
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:59 / 06.01.2017Коментари (0)2362
©
Предстоящият съперник на Марица (Пловдив) в турнира за Купата на ЦЕВ - Унет Ямамай (Бусто Арсицио), започна 2017 година така, както и завърши 2016-а - със загуба от Игор Горгондзола (Новара), този път след тайбрек, у дома, в турнира за националната купа на Италия. След повече от два часа игра пред близо 2500 зрители в зала Палаямамай, Пеперудите отстъпиха в този първи четвъртфинален мач с 2:3 (23:25, 17:25, 25:23, 25:15, 9:15).

Домакините не успяха да задържат солидния аванс, който бяха натрупали в първия гейм, и в крайна сметка загубиха с минимална разлика. Във втората част гостенките диктуваха положението на терена и я спечелиха убедително с 25:17.

Много силен трети гейм направи центърът на Ямамай Федерика Стуфи. Тя поведе сътборничките си в опита им за обрат. С отлична игра на блокада тимът от Бусто Арсицио взе частта с 25:23 и наложи тотална доминация в следващия четвърти гейм за 25:15. Така се стигна до тайбрек, в който Игор Горгондзола успя да се наложи с по-успешна игра в нападение за крайното 15:9.

Топреализатор на мача стана холандската националка Селесте Плак с 27 точки за победителките. Най-резултатна за Унет Ямамай бе диагоналът Валентина Диуф с 23 точки, между които и 3 аса - единствените за тима в двубоя.

Доминиканската посрещачка Брайелин Мартинес добави 17 точки. За най-полезен играч (MVP) обаче беше обявена Федерика Стуфи, която постигна 6 точки от блокада за общо 16 точки в мача.

Реваншът в Новара е на 8 януари (неделя) от 18:00 б.в., а четири дни по-късно в Бусто Арсицио гостуват шампионките на България.