Спортните новини: Днес (3) | Вчера (21)
Академик загуби тежко, но остана в Топ 3
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:14 / 29.12.2016Коментари (0)3138
© НБЛ
Пловдивският Академик Бултекс 99 загуби гостуването си на Балкан с 20 точки разлика. В мач от поредния кръг на мъжката Национална баскетболна лига възпитаниците на треньора Асен Николов отстъпиха на домакините от Ботевград със 74:94.

Така пловдивчани вече са с актив от 6 победи и 4 загуби, но запазват третата си позиция във временното класиране.

Балкан започна срещата ударно със забивка на Травис Даниелс. Няколко бързи атаки и чудесно включва на Ивко Ивков под коша и ботевградчани вече водеха със 7-0. Гостите от Пловдив обаче побързаха да наваксат за 9-7. След четири минути игра домакините вече имаха 6 точки преднина при 13-7.

Академик Бултекс 99 се опитваше през цялата четвърт да догонва противника, но балканци продължиха с добрите си изяви и след няколко успешни атаки вече имаха 9 точки аванс за 21-12. Преднината на домакините стана двуцифрена и в края на частта таблото показваше 29-16.

През втората част гостите допуснаха няколко последвателни грешки както в защита, така и в нападение, което оказва влияние върху играта на балканци, които продължиха да трупат точки на сметката си за 35-18. На половината на втората четвърт разликата достигна цели 17 точки при 39-22.

През оставащото време пловдивчани се опитваха да намалят пасива си, но безуспешно след като домаккините направиха разликата цели 19 точки при 49-30. Чудесно включване на Травис Даниелс преди почивката и на полувремето разликата се запази същата
© НБЛ
при 51-32.

След завръщането си на терена баскетболистите на Асен Николов бяха по-мобилизирани и бързо успяха да намалят пасива си със серия 12-4 за 55-44. Домакините обаче нямаха намерение да се отказват и преднината им става цели 20 точки при 64-44.

Успешна стрелба от линията за три точки на Ивко Ивков и залата кънтеше "Балканци-юнаци", а таблото показваше 69-44. Академик Бултекс 99 не намери отговор на доброто нападение на Балкан и частта приключи при 73-47.

В заключителните 10 минути Балкан продължи да поддържа комфортната си преднина от над 20 точки. В оставащи три минути до края на срещата разликата дори достигна 26 точки при 87-61. Така тимът на Небойша Видич се поздрави с успех при крайното 94-74.

Академик Бултекс 99 успя да отбележи 21 точки от грещки на съперника срещу 18 за домакините от Ботевград. В подкошието обаче балканци бяха безапелационни с 10 точки преднина за 60-50. При борбата в нападение Балкан имаше 17, а пловдивчани 10.

Най-резултатен за ботевградчани бе Травис Даниелс с 23 точки и 10 борби. Михайло Секулович успя да реализира 14, а по 13 отбелязаха Станимир Маринов и Ивко Ивков. Амин Хот пък добави 10 точки и 10 борби.

За гостите от Пловдив най-полезен бе Джордан Семпъл с 19 точки, а с 18 се разписа Шакир Смир.

В следващия XIII кръг на НБЛ Балкна почива, а Академик Бултекс 99 посреща у дома Черно море Тича.