Спортните новини: Днес (20) | Вчера (19)
Италианки или белгийски? Вижте кой е с по-голям шанс за мач срещу Марица
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:31 / 16.12.2016Коментари (0)1978
©
Италианският Унет Ямамай (Бусто Арсицио) успя да победи гостуващия Хент Дамес (Гент) от Белгия в първия мач между двата отбора във втория по сила европейски клубен турнир - за Купата на ЦЕВ. Крайният победител от този сблъсък ще има българския шампион Марица (Пловдив) за следващ свой съперник в надпреварата през януари.

Белгийският тим успя да затрудни доста своя по-именит съперник снощи в зала Палаямамай, но в крайна сметка не успя да вземе и точка от срещата, спечелена с 3:1 (25:27, 25:19, 25:21, 25:17) от домакините. Мачът в Бусто Арсицио се изигра пред 1550 зрители и продължи цели 111 минути.

С добър сервис и неспирни атаки Хент имаше надмощие през почти целия гейм, но накрая трябваше да го оползотвори едва при 27:25 в добавеното време. След 8:7 във втората част, Ямамай постигна пет поредни точки и предреши гейма. Този път началните удари работеха в полза на италианките и те постигнаха 4 аса по пътя към крайното 25:19.

Белгийките нямаха никакво намерение да се предават и влязоха в третия гейм с мощно 8:1. В този момент италианската машина отново заработи и домакините постепенно не само стопиха разликата, но и обърнаха нещата в своя полза - 25:21. В четвъртата част доминиканската нападателка Брайелин Мартинес вече бе съвсем в стихията си и Ямамай наложи доминация за крайното 25:17.

Мартинес стана и топреализатор на мача с 23 точки за победителките. Най-резултатна за Хент Дамес беше 18-годишната Лауре Фламент със 17 точки.

Реваншът в Гент е на 21 декември от 21:30 б.в. Унет Ямамай се нуждае от спечелването на още два гейма, за да стигне до среща с Марица на шестнадесетинафиналите.