България спечели втори златен медал от Европейското първенство по бокс за жени, което се провежда в София.
Асеновградчанката Станимира Петрова стъпи на европейския връх за първи път в своята кариера. В категория до 54 килограма нашето момиче победи по точки Анна Алимарданова от Азербайджан. И тримата съдии бяха единодушни и дадоха предимство за Станимира.
Тя взе реванш срещу азерката, която я отстрани на четвъртфиналите на Европейските игри в Баку през 2015 година.
Plovdiv24.bg припомня на своите читатели, че до скоро Станимира Петрова се боксираше за пловдивския клуб на легендата Александър Христов, но вече се състезава за софийския Локомотив.
Асеновградчанка донесе европейска титла за България
© БФБокс
Станимира Петрова