Спортните новини: Днес (19) | Вчера (18)
Кратко и ясно: Няма кой да бие Марица този сезон!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:29 / 28.10.2016Коментари (0)3226
Марица (Пловдив) започна защитата на шампионската си титла от женската Национална волейболна лига по възможно най-добрия начин. В първата си среща от новия сезон Жълто-сините разгромиха с 3:0 (25:13, 25:15, 25:17) гейма като гости големия си съперник от последните сезони Левски (София), настоящ носител на Купа България, и могат спокойно да се чувстват като морални лауреатки на Суперкупа 2016 в случай, че мач за престижния трофей все пак не се проведе до края на календарната година.

Това означава, че през настоящия сезон трудно ще се намери отбор, който да постигне победа над пловдивчанки.

Без каквото и да е подценяване на съперника, страши-треньорът на жълто-сините Иван Петков започна мача с обичайната си титулярна осмица. В първия гейм така и не се стигна до интрига. Гостенките бързо дръпнаха далеч напред в резултата, а накрая разпределителката Кристина Чешляр с безупречна блокада затвори частта при 25:13.

Кратък отпор от страна на Левски след първото техническо прекъсване на втория гейм бе неутрализиран с дълга серия от точки за Марица при сервиси на Мария Данчева. Петков даде възможност на втората разпределителка Йоанна Атанасова да поиграе. Това не промени статуквото на терена и пловдивчанки приключиха частта при 25:15 с успешна атака на Радосвета Тенева, която оформи актива си от този гейм на 6 точки.

Надмощието на Марица продължи и в третия гейм, а шанс да поиграе получи и диагоналът Марина Ковачева. Малко преди края момичетата на Левски опитаха отчаян щурм, но той бе само частично успешен, довеждайки до по-почетен резултат за домакините. Отново капитанката на Марица Ради Тенева бе тази, която затвори гейма с шестата си точка за 25:17.

Тя стана и топреализатор на мача с 15 точки за победителките. 9 добави Габриела Цветанова, а 8 - Виктория Григорова. Най-резултатни за Левски с по 6 точки бяха капитанката Кристиана Петрова и Катрин Димитрова.

В следващата си среща от НВЛ, която ще се проведе между двата мача на маричанки от Шампионската лига с Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул), момичетата на Иван Петков посрещат Славия (София) на 3 ноември от 18:30 б.в. в зала Пловдивски университет.