Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Марица мачка в исторически първи мач в Шампионската лига
Автор: Екип Plovdiv24.bg 23:23 / 18.10.2016Коментари (0)2947
Марица (Пловдив) направи възможно най-успешния дебют в женската Шампионска лига по волейбол и възможно най-добрия подарък за 40-ия рожден ден на старши-треньора Иван Петков. В първия мач от първия кръг на най-силния европейски клубен турнир Жълто-сините разгромиха като гости косовския шампион Дрита (Гниляне) с 3:0 (25:13, 25:11, 25:15) гейма пред пълните трибуни в зала Башким Селища-Петрити и направиха сериозна заявка за класиране напред в надпреварата.

Сред близо 2000-те ентусиазирани зрители се чу и мощната подкрепа на българските фенове, пристигнали от Пловдив специално, за да подкрепят родния първенец.

Вдъхновени от фантастичната атмосфера в залата, домакините започнаха много нахъсано в началото на първия гейм, но скоро се сблъскаха с реалността. Макар и леко да се поведе по по-бавното темпо на косовските волейболистки, Марица наложи пълно надмощие, надигравайки противника във всички елементи, и се изстреля далеч напред в резултата с по 7 точки от Симона Димитрова и Радосвета Тенева, която заби по правата за крайното 25:13.

Дрита не се предаде и започна втората част с три поредни точки, на което обаче българските шампионки отговориха с пет. До края на гейма инициативата отново бе изцяло у пловдивчанки и те натрупаха огромна преднина. С поредни блокада и ас Виктория Григорова записа последните две точки за 25:11.

Не настъпи някаква промяна в статуквото и през третия гейм. И той премина безметежно за маричанки. Въпреки неблагоприятния за тях развой, гнилянските фенове не се умориха да подкрепят своите любимки докрай. Но когато Марина Ковачева сложи точка на двубоя с ас за 25:15, те заслужено обсипаха с аплодисменти и българския тим.

Топреализатор на мача стана капитанката на Марица Радосвета Тенева с 16 точки, следвана от Мария Данчева и Симона Димитрова с по 10. Най-резултатна за Дрита бе тяхната капитанка Аделайда Илази с 8 точки.

Мачът реванш е тази събота, 22 октомври, от 18:00 б.в. в зала Колодрума в Пловдив.