Спортните новини: Днес (6) | Вчера (28)
Марица нажежи битката за златото след 4:0 срещу лидера
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:45 / 28.07.2016Коментари (0)1846
© НОЛ
Истински горещо става в Националната отборна лига по плажен волейбол за жени. В премиера от петия кръг Марица (Пловдив) взе реванш от лидера Перун (Варна), спечелвайки я убедително с 4:0 победи. След като домакините постигнаха два успеха и във втория състезателен ден от премерата, те настигнаха варненки по точки във временното класиране, като само благодарение на малко по-доброто си геймово съотношение Перун запазва първата си позиция.

В битката между вторите двойки на двата отбора Симона Николова & Йоана Николова не оставиха много съмнения в превъзходството си и постигнаха бърз успех с 2:0 (21:7, 21:15) над Деница Петрова & Сияна Балева за 31 минути. Първата част на срещата бе напълно еднопосочна. На терена сякаш имаше само един отбор и това беше този на домакините. Николова & Николова наложиха надмощие от самото начало и бързо стигнаха до разгромното 21:7.

Във втория гейм и двете страни започнаха да допускат доста непредизвикани грешки и това доведе до по-равностоен развой на резултата. Във втората половина на гейма двата тима опитаха да се пресират взаимно, но двойката на Марица показа повече класа в заключителните моменти и Симона Николова с успешна атака затвори мача при 25:15.

След това и първата двойка на Жълто-сините - Теодора Симеонова & Дани Найденова, зарадва многобройните зрители по трибуните с чиста победа над първия тандем на Перун - Никол Николова & Стефани Кьосева - 2:0 (21:12, 21:11), оформено след 32 минути игра.

Двата тима влязоха в люта битка точка за точка през първата половина на първия гейм. През втората обаче, серия от отлични сервиси на Дани Найденова помогна на маричанки да дръпнат в резултата. Пак тя, оставена без блокада, с мощна атака затвори частта при категоричното 21:12. Вторият гейм се разви по много подобен начин и крайният резултат не беше много различен - 21:11 за Марица и 4:0 победи в премерата.

Перун и Марица имат по 14 пункта, а третият във временното класиране - Божур волей (Божурище), е с 12, но и с една изиграна премера по-малко. Оттук нататък е възможно всякакво подреждане на тримата призьори.

Днес и утре, 28 и 29 юли, Божур волей посреща Марица в отложена премера от четвъртия кръг, а на 2 и 3 август гостува на Перун за последната премера за сезона, след която ще стане ясно и крайното класиране.