Ботев падна от Миньор с дузпа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:21 / 08.11.2008Коментари (0)7811
Величко Величков направи дузпа и получи червен картон
Ботев не успя да се откъсне от зоната на изпадащите, след нова загуба като гост. Този път „канарчетата" паднаха с 0:1 при гостуването си на Миньор (Перник) в Кюстендил. Единственото попадение за домакините падна в 68-та минута, като негов автор стана Мутафов от дузпа. В грешник за „жълто-черните" се превърна защитникът Величко Величков, след като дузпата бе отсъдена за негова игра с ръка в наказателното поле на Славчо Тошев. Освен с дузпа, за деянието си защитникът бе санкциониран и с втори жълт картон и се наложи да напусне двубоя преждевременно, оставяйки съотборниците си да обръщат мача с 10 човека.

Ботев започна по-добре двубоя. В първите минути „канарчетата" бяха по-активни и на няколко пъти застрашиха вратаря на домакините с далечни удари на Калоян Караджинов и Дормушали Саидходжа, но безуспешно. След средата на полувремето домакините изравниха играта, но на свой ред не успяха да създадат голови положения пред Тошев.

Второто полувреме вървеше равностойно, като по всичко личеше, че двата отбора ще си поделят точките с нулево реми. Тогава в 68-та минута настъпи и драматичната развръзка в двубоя. След центриране в наказателното поле на „жълто-черните" Величко Величков игра с ръка. Съдията видя положението и остъди дузпа за домакините, гонейки Величков за втори жълт картон. Мутафов превърна в гол отсъденият единадесет метров наказателен удар.

В самия край на двубоя Саидходжа все пак можеше да спаси точката, след хубав удар с глава, но вратаря на домакините успя да улови и остави пълния комплект точки за домакините.