Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Марица изпусна първа победа на пясък
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:07 / 30.06.2016Коментари (0)1741
© НОЛ
И във втория ден от своята премера от първия кръг на Националната отборна лига по плажен волейбол отборите на Марица (Пловдив) и гостуващия Божур волей (Божурище) си размениха по една победа и в крайна сметка завършиха наравно - 2:2 победи. Двубоите отново се проведоха при голям зрителски интерес и верните фенове на Марица напълниха трибуните на пясъчните кортове до Гребната база.

В първия мач втората двойка на Марица Диана Малинова & Дани Найденова нямаше особени проблеми срещу младите надежди на Божур волей Рая Ценова & Вили Ценова. Пловдивчанки спокойно доминираха и през двата гейма, за да спечелят срещата с убедителното 2:0 (21:16, 21:9) гейма, оформено след 30 минути игра.

Дани Найденова стана топреализатор на мача с 16 точки, а нейната съотборничка Диана Малинова впечатли с 4 аса за общо 11 точки на своята сметка. Сестри Ценови се разписаха с по 10 точки всяка.

След това, за десерт на премерата, на корта излязоха двете първи двойки на Марица и Божур волей. Гостенките Мария Аладжова & Кристина Бончева успяха да обърнат младия тандем на Марица Симона Николова & Йоана Николова за крайното 2:1 (20:22, 21:9, 15:6) за общо 44 минути.

В първата част маричанки постигнаха страхотен обрат от 7:14 до крайното 22:20. За двадесетата точка Симона успя да спаси невероятна топка от много малък ъгъл и дори отбеляза, а победните две бяха направени от Йоана с перфектно насочени атаки.

В следващите две части опитът на волейболистките от Божурище си каза думата. Те наложиха пълно надмощие и постигнаха категорични резултати. За последната точка в премерата Мария Аладжова направи осмия си ас в мача. Тя стана топреализатор с общо 25 точки. Съотборничката и Бончева се разписа с 18.

Най-резултатна за Жълто-сините бе Симона Николова със 17 точки, а Йоана Николова помогна с 11.

Така след края на първия кръг водач във временното класиране е Перун (Варна), който спечели служебно с 4:0 победи срещу Локомотив (София).

На второ и трето място са съответно Марица и Божур волей, като пловдивчанки изпреварват съперника по геймово съотношение. В следващия кръг, на 5 и 6 юли, Марица гостува на Перун, а Локомотив посреща Божур волей.