Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Пълни трибуни в исторически мач за Марица
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:46 / 29.06.2016Коментари (0)2241
© НОЛ
Първата в историята Национална отборна лига на България по плажен волейбол вече е факт! Женските отбори на Марица (Пловдив) и Божур волей (Божурище) изиграха първите два мача от своята премера от първия кръг на НОЛ 2016. Пред пълни трибуни на пясъчния корт край Гребната база, двата отбора си размениха по една победа с тайбрек и резултатът преди следващите два мача тази вечер е равен.

В първия двубой една срещу друга излязоха първата двойка на Марица Симона Николова & Йоана Николова и втората двойка на Божур волей Рая Ценова & Вили Ценова. Домакините надделяха с 2:1 (21:18, 13:21, 15:10) след 50 минути игра.

Първият гейм бе доста оспорван, като близначките от Божур волей водеха в резултата през повечето време. Все пак в края на частта пловдивчанки показаха по-силен характер и я спечелиха с 21:18. Във втория гейм надмощието на сестри Ценови беше осезаемо. Те дръпнаха далеч напред в резултата и изравниха след категорично 21:13. Стигна се до тайбрек. Вдъхновени от феновете по трибуните, маричанки наложиха превес, а накрая Йоана Николова с три поредни аса сложи точка на спора при 15:10.

Дойде ред и на другите двойки на двата клуба да покажат какво могат. Вторият тандем на Марица Теодора Симеонова & Дани Найденова и първият на Божур волей Мария Аладжова & Кристина Бончева изиграха вълнуващ двубой, в който краен победител с 2:1 (18:21, 21:17, 15:13) след един час игра станаха гостенките от западна България.

След равностойна битка двата тима си размениха първите два гейма, като Марица излезе напред след 21:18, но допусна изравняване след 17:21. В тайбрека гостенките от Божурище започнаха много силно и направиха разлика в резултата. При 7:2 контузия на Теодора Симеонова и попречи да продължи. Тя получи болезнена крампа в единия крак и след медицинско прекъсване бе принудително заменена от записаната като резерва за тази премера Диана Малинова.

Така може би за първи път в официален мач по плажен волейбол, вместо да бъде записан служебен резултат, бе извършена смяна на един играч от друг и двубоят продължи, както позволява иновативният правилник на НОЛ. С опитната Малинова на терена Марица доста бързо успя да догони Божур волей в резултата и да направи края интересен. След 12:12 обаче предимството бе на страната на гостенките и след 15:13 те успяха да изравнят резултата в премерата на 1:1 победи.

Мачове 3 и 4 от тази премера ще се проведат днес, сряда, 29 юни, от 18:00 часа на същото място - пясъчния корт на улица Ясна поляна до Гребната база в Пловдив.

Първи на терена трябва да излязат Диана Малинова & Дани Найденова срещу Рая Ценова & Вили Ценова, а след тях сили ще премерят първите двойки на Марица и Божур Волей - Симона Николова & Йоана Николова и Мария Аладжова & Кристина Бончева.