Спортните новини: Днес (0) | Вчера (23)
Няма пълно щастие! Левски лиши Марица от нов златен дубъл
Автор: Екип Plovdiv24.bg 23:03 / 07.05.2016Коментари (1)2653
Левски(София) е новият носител на Купа България по волейбол за жени. Марица (Пловдив) този път не успя да напише нова златна страница в спортната история на своя град.

След 1:3 (9:25, 25:22, 23:25, 17:25) гейма във финала, продъжил 97 минути в бургаската зала Младост, жълто-сините не успяха да защитят трофея си и златния дубъл от 2015 година.

Много фенове на Марица пристигнаха край морето специално за този мач, но този път техните любимки не успяха да ги зарадват с победа, прекъсвайки серията си от 20 поредни успеха в официални срещи от декември месец насам.

В първия гейм пловдивчанки бяха напълно неузнаваеми. Софиянки влязоха в мача далеч по-концентрирани за 6:0, 8:1 и 12:2 и, въпреки общо петте си грешки от сервис, взеха частта с разгромното 25:9.

Вторият гейм вече бе по-равностоен, но момичетата на Иван Петков все още бяха далеч от ритъма, в който сме свикнали да ги виждаме. Истински живец се видя в редиците на Марица с влизането от ъгъла на Силвана Чаушева. Диагоналът бе перфектна в нападение със 7 точки от 7 атаки, а едно нейно спасяване в защита направо взриви залата. Така в края на частта шампионките успяха да наложат своята воля за 25:22.

Марица не успя да продължи този подем и в следващия гейм въпреки добрата игра на Радосвета Тенева. Блокадата на Левски успяваше да спре много от атаките на пловдивчанки и Сините отново излязоха напред след 25:23, оформено при третия им геймбол.

И в четвъртата част не се стигна до дългоочаквания обрат. Централната блокировачка на Левски Нася Димитрова бе безупречна на терена и със 7 атаки при 100% успеваемост и 1 ас допринесе за категоричното 25:17 и подпечатването на победата.

Ваня Върбанова стана топреализатор на мача със 17 точки за победителките. Нася Димитрова и Мирослава Паскова добавиха по 16, колкото отбеляза и най-резултатната в тима на Марица Ради Тенева.

Жана Тодорова от Марица получи наградата за най-добро либеро на турнира.