Спортните новини: Днес (6) | Вчера (25)
Европоходът на Марица приключи за тази година
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:15 / 15.12.2015Коментари (1)2581
Женският тим на Марица (Пловдив) приключи участието си в европейския клубен турнир за Купата на ЦЕВ за тази година. Надеждите за обрат в реванша срещу германския Шверинер (Шверин) не се оправдаха и волейболистките на треньора Феликс Козловски изковаха втора победа над българските шампионки, този път с 3:0 (25:11, 25:20, 25:17)* след 69 минути игра пред пълни трибуни в Палмберг Арена Шверин.

В първия гейм домакините не оставиха никакви шансове на Марица. С отлична игра на блокада и особено в защита, те пречупиха тотално ефективността на българската атака и набързо стигнаха до разгромното 25:11. Българският тим влезе във втората част с ударно 4:0, но още при 5:5 допусна изравняване. С подобрена игра на посрещане и в нападение, момичетата на Иван Петков удържаха баланса до 11:11, след което Шверинер продължи да ги тормози с трудно пробиваеми блокада и защита и избяга напред в резултата. Табита Ашли Лав заби последната топка за 25:20 и окончателно попари надеждите на пловдивчанки за класиране напред в турнира. Третият гейм вече беше без значение за крайния победител и двамата наставници дадоха шанс и на някои от своите резерви да поиграят. Това обаче не промени статуквото на терена и германките продължиха да доминират, затваряйки частта с успешна атака на великолепно игралата бразилка Луси Соуза Цийглер за 25:17.

Топреализатор на мача стана американката Ариъл Търнър 17 точки за победителките. Най-резултатна в отбора на Марица бе Таня Събкова с 13. Центърът Виктория Григорова показа сравнително висока успеваемост (50%) в нападение и завърши с общо 10 точки.