Спортните новини: Днес (19) | Вчера (8)
С бебешка селекция Марица изкова чиста победа над Спартак
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:55 / 25.11.2015Коментари (0)1294
Женският тим на Марица (Пловдив) постигна очаквана чиста победа с 3:0 (25:10, 25:17, 25:14)* над гостуващия новак Спартак (Варна) в среща от четвъртия кръг на Национална волейболна лига Демакс+. Мачът, който се игра в зала Пловдивски университет тази вечер, продължи едва 55 минути.

Както обеща преди двубоя, старши-треньорът на маричанки Иван Петков заложи основно на млади състезателки и тръгна с Мирела Шахпазова, Симона Николова, Силвия Андреева, Добрина Христоскова, Мария Данчева, Милена Димова и Жана Тодорова в стартовата си седморка. За Христоскова, както и за влезлите като резерви Дима Ушева и Ива Халачева, и трите родени през 2000 година, това бе официален дебют в представителния женски състав на Жълтите.

В началото на мача Спартак поднесе лека изненада на своите домакини, спечелвайки първите две разигравания, но това бе последният път в срещата, когато варненки водеха в резултата. Марица реагира мигновено, обърна нещата в своя полза и наложи пълното си надмощие до края.

Топреализатор на срещата стана Симона Николова с принос от 14 точки към победата на шампионките. По 9 добавиха Ива Халачева и Мария Данчева, а Добрина Христоскова отбеляза 8. С 8 точки завърши и най-резултатната волейболистка на гостенките Весела Колева.

Така Марица запази третото си място във временното класиране в лигата, като вече има актив от три победи, една загуба, 9 точки и 10:3 гейма. На първите две места са все още непобедените в съответно четири и три мача Левски (София) и ЦСКА (София). Именно на ЦСКА гостува Марица в петия кръг на 29 ноември, неделя, от 18:00 б.в. в столичната зала Васил Симов.

Хегемонът продължава да изумява! Подобри собствения си национален рекорд!
Хегемон и при подрастващите! Няма кой да бие в България отбора на Марица!