Спортните новини: Днес (12) | Вчера (8)
Марица срещу ЦСКА в днешния полуфинал в Скаут лигата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:17 / 11.11.2015Коментари (1)1138
©
Отборът на Марица (Пловдив) за момичета до 14 години постигна две чисти победи в първия състезателен ден от втория турнир във волейболната Скаут лига, спечели своята Група А категорично и се класира за полуфинали, в които ще се изправи срещу отбора на ЦСКА (София).

При значителен интерес от страна на пловдивската публика малките маричанки на Атанаска Никифорова и Петя Хрисчева надиграха последователно Звезди 94 (София) с 2:0 (25:14, 25:21) и Славия (София) с 2:0 (25:19, 25:12). В първия полуфинал днес сутринта в зала Лаута от 09:30 б.в. Жълтите ще се изправят срещу втория от другата група - тима на ЦСКА. Група Б бе спечелена убедително от първенеца в първия турнир - Левски (София). Така във втория полуфинал от 10:30 б.в. ще се срещнат Левски и Славия, а от 11:30 б.в. Звезди 94 и Локомотив 1929 Нидо (София) ще си оспорят петото място.

Междувременно организаторите на турнира решиха мачът за трето място и финалът от следобедната сесия да бъдат преместени в зала Пловдивски университет, където по-късно ще се изиграе и решаващият мач от евротурнира за Купата на ЦЕВ между женските отбори на Марица и белгийския Дофин (Шарлероа).

0

Много по разумно би било турнира да започне ден по късно, за да могат децата да наблюдават и" историческата победа" на волейболен отбор от "града на волейбола" Пловдив. !!