Спортните новини: Днес (7) | Вчера (8)
Дофин с две загуби между срещите си с Марица
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:36 / 09.11.2015Коментари (0)1764
© dauphines.be
Белгийският Дофин (Шарлероа) допусна загуби и в двете си официални срещи, които изигра между двата си мача от шестнадесетинафиналите за Купата на ЦЕВ с българския шампион Марица (Пловдив).

Най-напред вицешампионките на Белгия изнендаващо отпаднаха от надпреварата за националната купа, след като отстъпиха пред аматьорския Кивола (Риймст) с 2:3 (22:25, 21:25, 25:13, 27:25, 12:15) в осминафинален сблъсък. Въпреки 18 точки от Лидиа Алонсо и 16 от Сара Фолгейра, Дофин бе шокиран от тима, който в момента се намира на последно място в таблицата от първенството без спечелен гейм в първите три кръга.

След като бе започнал сезона в белгийския шампионат с две победи, съперникът на Марица допусна първата си загуба в третия кръг. При гостуването си на Хент (Гент), Дофин инкасира неприятно поражение с 0:3 (18:25, 16:25, 18:25), след което заема четвъртото място във временното класиране с 6 точки. В този мач поради контузия за тима от Шарлероа участие не взе основната разпределителка Селин Лафорж. Неубедително бе представянето и на бразилската звезда на тима Николи Дел Рио, която бе извадена от игра по време на третия гейм.

След чистата си победа в първия мач като гост, Марица посреща Дофин за решаващия реванш във втория по сила европейски клубен турнир тази сряда, 11 ноември, от 18:00 б.в. в зала Пловдивски университет.