Треньорът на Ботев Ермин Шиляк отдаде загубата от Локо с 1:2 на качеството на терена на "Лаута".
"Загубихме мача през първото полувреме. Вкараха ни два гола за една минута, което е неприемливо. Но това е футболът", каза наставникът на "канарчетата".

"Теренът беше ужасен, това не бе добре, това е една от причините за грешките ни. Начинът по който те играят, теренът е по-добър за тях", каза още той.

"Нормално е феновете да са недоволни. Те са най-добрите в Пловдив и ни подкрепят в трудни момент. Ще имаме нужда от тяхната подкрепа в следващия мач", завърши Ермин Шиляк.