Александрина Найденова отпадна на старта на турнира на твърди кортове в Монтерей (Мексико) с награден фонд 25 000 долара. 23-годишната пловдивчанка загуби в първия кръг от Монтсерат Гонзалес от Парагвай в два сета - 2:6, 2:6.

Найденова все пак спечели една точка за световната ранглиста при жените.

На двойки българката продължава своето участие, като на четвъртфинал тя и Мария-Фернандес Алварес-Теран от Боливия ще играят срещу водачките в схемата Елизе Мертенс (Белгия) и Ана Върлич (Хърватия).