Националният отбор по волейбол на България за девойки (до 20 години) си осигури участие във втората фаза на световното първенство в Пуерто Рико.

Това стана, след като избраничките на селекционера Иван Петков постигнаха втора победа в група "А" на шампионата.

Във втория си мач от състезанието българките победиха тима на Куба с 3:1 гейма (25:19, 24:26, 25:19, 25:16).

За България най-резултатна бе Мирослава Паскова с 18 точки. Капитанът на тима Гергана Димитрова приключи със 17 точки.

За Куба Китания Медина Торес реализира 15 точки.
В последния си мач в групата, тази вечер, България играе с Русия.

Двата тима са с по два успеха, като излизат в пряк сблъсък за първото място в групата.

"Срещу Куба бяхме по-уверени в представянето си в сравнение с мача срещу Пуерто Рико. И двата отбора играха много агресивно в днешния мач. Но може би ние бяхме с една идея по-агресивни и това отвори пътя към победата за нас. Класирахме се в първите 8 отбора, което бе и първата ни цел на този шампионат", заяви след победата на националния отбор на България по волейбол (до 20 години) над Куба с 3:1 гейма селекционерът на тима Иван Петков пред сайта на Българската федерация по волейбол.