Спортните новини: Днес (23) | Вчера (28)
Кметът на район "Тракия" Гиньо Матев даде старт на картинг състезание посветено на Съединението
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:03 / 07.09.2008Коментари (0)1840
©
Празникът на Пловдив започна малко след 11:30 на картинг писта ЛАУТА. С малките участници стартира състезанието СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА.

С флаг в ръка, начало на пилотирането даде кметът на район ТРАКИЯ - инж. Гиньо Матев. Преди началото на надпреварата той поздрави присъстващите на пистата - зрители и състезатели и накратко преразказа акта на фактическото обединение на Княжество България и Източна Румелия през есента на 1885 година.

Като бивш спортист, господин Матев видимо се развълнува и с интерес проследи развоя на състезанието. След като победителите се наредиха на почетната стълбичка, кметът ги награди с купи и награди осигурени от Coca Cola и картинг писта ЛАУТА.

Спасимир Стоев се добра до ПЪРВОТО място, а с малка разлика, след него финишира Митко Колев. Трети в състезанието стана Николай Атанасов. Сред участниците до 18 години имаше и представители на Стара Загора.
Право на участие имаха заявилите това - 0899 907 981, deltakart@gmail.bg най-късно на 5 септември.

С това състезание картинг пистата в града на тепетата се включи в честванията на Съединението на България и респективно - празникът на Пловдив. Безплатна надпревара получиха като подарък участниците от картинг писта ЛАУТА.
Появата на Любо Иванов от Club F1 сред състезателите, предсказа развоя на пилотирането. За стартова решетка той се нареди първи, като постигна време от 00:53,670. В състезателните обиколки отново мина първи през старт-финалната права и се качи на почетното първо място. Гено Тонев стана втори, а трети финишира Методи Черпоков от MAZE. Получи се динамична гонка на пистата, а за това се погрижиха и пловдивските журналисти - Божидар Тодоров, Иво Валентинов и Иван Панчов. Не на карт, а зад микрофона, състезанието коментира Владо Григоров от Радио Пловдив.
Наградите за тримата победители от възрастова категория над 18 години, любезно осигуриха от KAMENITZA. Купи, шампанско и рекламни материали получиха всички победители от картинг писта ЛАУТА.