Спортните новини: Днес (0) | Вчера (11)
Сребро за Малинова & Сланчева от националния турнир в Кърджали
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:56 / 24.08.2015Коментари (0)1707
© 24rodopi.com
Първата двойка на Марица (Пловдив) Диана Малинова & Русена Сланчева спечели сребърните медали от турнира за Купата на кмета в Кърджали от Националната верига по плажен волейбол за жени. Пловдивският клуб изпрати и другите си два тандема на кортовете Арпезос и те завършиха на четвърто и пето място от общо осем участващи отбора.

В първия кръг Малинова & Сланчева постигнаха безпроблемна победа над младите Рая Ценова & Вили Ценова с 2:0 (21:10, 21:15), а във втория се справиха и със съпротивата на опитните Ася Динова & Славина Колева с 2:0 (21:13, 21:17), с което се класираха за полуфиналите. Там те се срещнаха с маричанките Теодора Симеонова & Дани Найденова в един изцяло "жълт" сблъсък и ги надвиха с 2:0 (21:9, 21:16). В големия финал обаче Диди & Русена не успяха да продължат победната си серия и отстъпиха пред Светла Ангелова & Ирена Мишонова с 0:2 (16:21, 18:21), с което си заделиха 1000 лева от наградния фонд.

В малкия финал за бронза пък Симеонова & Найденова отстъпиха пред Динова & Колева след тайбрек - 1:2 (21:19, 17:21, 9:15), и завършиха на четвърто място. Преди това, в първия кръг те преодоляха най-младата двойка на Марица - Гергана Лулчева & Павлина Дачева, с 2:1 (16:21, 21:14, 15:7), във втория загубиха от бъдещите шампионки Ангелова & Мишонова с 1:2 (21:16, 17:21, 9:15), а в плейаута за връщане в битката за медалите надиграха Ралица Михайлова & Ива Антонова с 2:0 (21:9, 21:11).

След загубата на старта от своите съекипнички, Лулчева & Дачева спечелиха първия си плейаутен мач с 2:0 (21:10, 21:7) срещу младите кърджалийки Теодора Стоянова & Натали Стефанова, но във втория не успяха да измъкнат гейм от Динова & Колева и останаха пети в крайното класиране.

При мъжете победители в турнира станаха Николай Колев & Константин Митев, следвани от Кирил Хаджиев & Делчо Раев, Валентин Братоев & Денимир Димитров и пловдивчаните Асен Дапев & Христо Георгиев.

Организацията на кортовете Арпезос отново бе на високо равнище, което особено добре се чувстваше и по време на силния дъжд през втория ден на турнира, когато нито за миг не прекъсна състезанието, пише 24rodopi.com. Медалите и купите бяха връчени от заместник-кмета на община Кърджали Елисавета Кехайова и председателя на комисията по плажен волейбол към БФВ Милко Багдасаров. "Много силен турнир! Хубави мачове и настроение! Благодаря на всички - състезатели, организатори, съдии и най-вече на община Кърджали за възможността да докажем за пореден път, че именно Кърджали е столицата на плажния волейбол в България!", коментира емоционално Багдасаров.

Следващият турнир от Националната верига е от 11 до 13 септември в Пазарджик.