Спортните новини: Днес (7) | Вчера (11)
Малинова & Симеонова пети на балканското, полуфиналите в Пловдив са днес
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:47 / 14.06.2015Коментари (0)1148
©
Двойката на Марица (Пловдив) Диана Малинова & Теодора Симеонова завърши на петото място в женския турнир по плажен волейбол от Балканска верига 2015, на който клубът е домакин на пясъчните кортове край Гребната база. Най-младата професионална плажна волейболистка на Марица Гергана Лулчева и нейната партньорка Дани Найденова останаха на девето място.

Гвоздей за пловдивските фенове в програмата на съботния ден бе директният сблъсък между двете двойки в първата фаза от потока на плейаутите.

Очаквано, опитът на Малинова & Симеонова си каза думата и те спечелиха мача с 2:0 (21:12, 21:14) след 30 минути игра, елиминирайки Лулчева & Найденова от по-нататъшно участие в турнира. В следващия си плейаут пловдивската двойка успя да постигне още една победа - с 2:0 (22:20, 21:18) след 38 минути игра срещу гъркините Йоанна Парисаки & Димитра Манави.

В директна битка за класиране на полуфинал, Малинова & Симеонова се изправиха и срещу третата българска двойка в надпреварата - Ася Динова & Славина Колева. За 25 минути по-опитните им съпернички се наложиха с 2:0 (21:12, 21:16). Преди това, Динова & Колева загубиха с 0:2 (12:21, 19:21) за 31 минути срещата си от третия кръг срещу сръбкините Милена Матич & Мария Милошевич, а в полуфинала си в неделя от 10:30 б.в. ще премерят сили с туркините Есра Четин & Мерве Акташ. По същото време в другия женски полуфинал Матич & Милошевич ще срещнат друг турски тандем - Фатма Йълдъръм & Мерве Незир.

България има своя двойка сред полуфиналистите и при мъжете. Това са Николай Колев & Константин Митев, които спечелиха и мача си от третия кръг - с 2:0 (21:14, 21:19) за 35 минути срещу водачите в схемата и победителите от предишния турнир в Бурхание Селчук Шекерджи & Хасан Мермер от Турция.

Полуфинален съперник на пясъчните Лъвове днес от 11:30 б.в. ще бъдат гърците Димитриос Ниопас & Теодорос Пападимитриу. В другия полуфинал по същото време едни срещу други ще се изправят Шекерджи & Мермер и сърбите Стефан Баста & Лазар Коларич. Турската двойка си проправи път към финалната четворка след победа с 2:0 (21:18, 21:19) за 35 минути над кърджалийците Кирил Хаджиев & Делчо Раев в последния кръг от потока на загубилите.

Така Хаджиев & Раев приключиха състезанието на пето място. В предишните си два плейаута днес те надиграха последователно турците Ясин Байсал & Сефа Урлу с 2:0 (21:12, 21:15) за 27 минути и сърбите Рашко Йованович & Саша Сурла с 2:0 (21:14, 21:17) за 33 минути.

Пловдивската двойка Асен Дапев & Христо Георгиев не се появи на пясъчния корт днес. Поради контузия на Георгиев те загубиха служебно от Йованович & Сурла и останаха девети в крайното класиране.