Още една националка акостира в Пловдив, вече направи дебют за Марица
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:47 / 19.09.2014Коментари (0)2105
©
Марица (Пловдив) направи още един трансферен бум преди началото на новия сезон. Двугодишен договор с клуба подписа националката Габриела Цветанова и вече направи своя дебют с женския тим на старши-треньора Иван Петков.

В спаринг с елитния турски тим Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса), изигран в пловдивската зала Олимпиада, Жълтите се наложиха над своите гостенки с 4:0 (25:18, 25:15, 25:22, 25:21), а 185-сантиметровият диагонал влезе в игра като резерва през четвъртия гейм, набързо нанизвайки 9 точки за новия си тим.

Маричанки изковаха победата в първите три гейма с Весела Бончева, Силвана Чаушева, Таня Събкова, Ана Радичева, Мария Данчева, Милена Димова и Жана Тодорова в основната седморка. Освен Цветанова, в игра се появиха още Мирела Шахпазова, Марина Ковачева, Силвия Андреева, Вангелия Рачковска и Йоанна Атанасова, които бяха в стартовия състав за допълнителния четвърти гейм, както и Радостина Маринова.

Габриела Цветанова пристигна в Марица след три сезона в румънския Медичина (Търгу Муреш), с който на два пъти стигна до осминафинал в евротурнира за Купата на претендентите. С родния си ЦСКА (София) Габи е печелила и двата клубни трофея в България. Тя бе част от девическия национален отбор, извоювал четвъртото място на Световното първенство в Мексико през 2009 година, а от следващия сезон вече е част и от женския национален отбор. През това лято 23-годишната волейболистка бе сред избраничките на наставника Иван Петков в състава на България за Европейската лига и Световното Гран При.