Ръководството на Ботев е пред огромна дилема за продажбата на Вандер Виейра. Очаква се в следващите дни спортно-техническият щаб да реши дали да гласува доверие на бразилеца и след лятото. 
Поради тази причина и мениджърът на футболиста Джери Перейра е провел разговор с клубните ръководители. След Нова година южноамериканецът рядко попада в плановете на старши треньора Станимир Стоилов и агентът му поиска обяснение от ръководството на Ботев.

В оставащите мачове до края на първенството и Купата Вандер ще трябва да убеди с изявите си дали да остане в състава на Станимир Стоилов

Явно подразбрал за действията на импресариото и ръководството на Ботев, Вандер изигра изключително добър двубой при домакинството срещу Литекс. 

Според близки до играча бразилецът не иска и да чуе да напусне Пловдив.

Източник: в. "Меридиан мач"