Спортните новини: Днес (0) | Вчера (20)
ЦСКА пак спря Марица на полуфиналната права
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:40 / 28.03.2014Коментари (1)2570
Мечтите на Марица (Пд) за шампионска титла по волейбол при жените се изпариха. Както и в турнира за Купа България, пътят на Жълтите към финала на Националната волейболна лига бе препречен от отбора на ЦСКА-Демакс (София). Шампионките спечелиха решаващия трети мач от полуфиналната серия с 3:1 (27:25, 25:13, 20:25, 25:23)* и след 2:1 победи в плейофа си заформиха "вечно дерби" с Левски (София) във финала за титлата. Ако Сините надиграят Червените, за Марица ще останат сребърните медали. В противен случай, пловдивчанки ще трябва да се задоволят с бронза.

Мачът в зала Олимпиада като че ли се реши в края на първата част. С бурната подкрепа от страна на препълнените трибуни, момичетата на Иван Петков водеха почри през цялото време, но накря допуснаха обрат за 25:27. Софиянки се възползваха от психологическото си предимство да разгромят Марица с 25:13 във втория гейм. В третия гейм се събуди блокадата на Жълтите. След второто техническо прекъсване те успяха да обърнат резултата в своя полза и с общо 7 точки от блокада в гейма го спечелиха с 25:20. И в четвъртия гейм Марица надигра съперника на този елемент, но това не бе достатъчно за крайния успех. Малко преди заключителните моменти на тази част домакините отново успяха да постигнат обрат в резултата, но не успяха да го удържат. Шампионките спечелиха гейма с минималното 25:23 и ще защитават титлата си във финала.

Топреализатор на срещата стана Симона Димитрова с 18 точки за победителките. Гергана Димитрова добави 16. Най-резултатна за Марица бе Силвана Чаушева със 17 точки, следвана от централната блокировачка Милена Димова с 16, 4 от които директно от сервис. Другият център на пловдивчанки, бившата състезателка на ЦСКА Мария Данчева, впечатли с осемте си точкови блокади в двубоя.