Воденият от Станимир Стоилов Ботев изнесе поредния си слаб мач от началото на сезона в "А" група и завърши наравно 1:1 като домакин срещу Черно море.

След гола Черно море изнесе играта в предни позиции и това даде резултат. Михаил Венков проби по лявото крило, върна към Божилов около дузпата, а нападателят на варненци вкара под плонжа на Адам Стаховяк за 1:1.

В 38-ата минута домакините бяха близо до втори гол, но силният изстрел от дистанция на Куртеан срещна десния страничен стълб на Китанов.

Втората част стартира с добра атака за "жълто-черните", при която Хамза бе изведен зад отбраната на Черно море, но нападателят се засуети и му бе отнета топката от бранител на гостите.

Късметът отново изневери но Куртеан в 55-ата минута, когато след силен удар от движение румънеца разтресе левия стълб.

В 65-ата минута "моряците" изпуснаха 100-процентово попадение. Бакари излезе очи в очи със Стаховяк и стреля силно, но шутът му нацели главата на вратаря.

В последните минути играчите на Ботев се опитаха да достигнат до победно попадение, като натикаха Черно море в наказателното му поле. Те обаче не успяха да уцелят вратата при няколкото си положения пред Китанов.