Спортните новини: Днес (0) | Вчера (10)
Марица на полуфинал, наред е ЦСКА
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:59 / 15.03.2014Коментари (0)2880
Марица (Пловдив) очаквано се класира за полуфиналите на женската Национална волейболна лига и ще срещне там шампионките от ЦСКА-Демакс (София). Момичетата на Иван Петков се справиха безпроблемно с гостуващия Спартак 1996 (Плевен) и във втората среща от четвъртфиналния плейоф между двата тима, като спечелиха мача в зала Пловдивски университет с 3:0 (25:6, 25:21, 25:11)* и серията с 2:0 победи.

Подобно на първия мач в Плевен, пловдивчанки съсипаха противника със своите сервиси, които този път им донесоха цели 18 аса. С най-много, 4, се отчете Мария Данчева. След разгромния първи гейм Иван Петков започна да прави смени в състава си и даде възможност за изява на всичките си дванадесет състезателки. Топреализатор на мача стана капитанката Диана Малинова с 10 точки. Ана Радичева, Мария Данчева и Силвана Чаушева добавиха по 9. С толкова завърши и най-резултатната волейболистка на Спартак - Юлия Бонева.

ЦСКА също се справи лесно със своята четвъртфинална серия с две чисти победи над ЕПУ (Перник). Първите два полуфинални мача между Жълти и Червени трябва да се изиграят на 20 и 23 март, като пловдивчанки имат право да определят реда на домакинствата. В случай на разменени победи, ще се изиграе и трета среща на 26 март в Пловдив.