Спортните новини: Днес (19) | Вчера (20)
Mарица със страхотен обрат срещу шампионките от ЦСКА в София
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:50 / 08.02.2014Коментари (2)2857
Марица (Пловдив) постигна страхотен обрат от 0:2 гейма при гостуването си на шампионките от ЦСКА-Демакс (София) в среща от седемнадесетия кръг на Националната волейболна лига за жени. Момичетата на Иван Петков триумфираха като победителки след близо два часа игра в столичната зала Васил Симов, през които бе оформено крайното 3:2 (23:25, 18:25, 25:21, 25:20, 15:13).

Софиянки започнаха по-добре мача и направиха разлика от няколко точки. След това обаче грешките и от двата отбора преобладаваха, като началният удар не спореше нито на Червените, нито на Жълтите. Играта се изравни, но в края хитро изпълнение на разпределителката на ЦСКА Даниела Кънчева даде отново ценен аванс на тима и, след което те взеха гейма с 25:23. Във втората част ЦСКА отново започна по-добре, като при първата техническа пауза се оттегли с преднина от 8:3. След това момичетата на Юлия Иванова увеличиха аванса си, възползвайки се от колебливото посрещане и продължаващите грешки в играта на Марица. Гергана Димитрова бе в стихията си и така столичният тим взе и втория гейм след 25:18.

В третия гейм Анелия Минчева вече бе на терена като основна разпределителка, а Марица започна да разкрива истинското си лице, като с отлична игра в нападение и на блокада направи солидна преднина от седем точки. В края на частта Червените потърсиха пътя към обрата, но гостенките затвориха гейма при 25:21 в своя полза. Четвъртата част също бе за Марица. Въпреки колебливото си посрещане, пловдивчанки не спряха да тормозят съперника с агресивните си атаки. Домакините обаче успяха да стопят изоставането си и изравниха при 16:16, но след това допуснаха доста елементарни грешки и позволиха на Жълтите спечелят с 25:20 и да вкарат мача в тайбрек. В равностойния решаващ гейм волейболистките на Марица бяха малко по-прецизни в играта си и след 15:13 ликуваха като краен победител.

Центърът на пловдивския тим Милена Димова стана топреализатор на мача с 18 точки, като тя бе и най-успешната блокировачка в срещата с 4 точки от този елемент. Силвана Чаушева добави 17 точки, а капитанката Диана Малинова - 15. Най-резултатна за домакините бе Гергана Димитрова с 16 точки.

Отборът от Града под тепетата вече има 38 точки от 13 победи и 2 загуби и е втори в таблицата. В другото дерби на кръга лидерът Левски (София) победи у дома Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 и така дръпна с 1 точка пред Марица във временното класиране. ЦСКА излезе на трето място с 27 точки, следван от Розите с 26. В следващия кръг на 14 февруари Марица почива, а Левски ще се изправи срещу ЦСКА. Момичетата на Иван Петков ще гостуват на Спартак 1996 (Плевен) на 21 февруари от 18:00 б.в.