Цвети продължава да мачка, стигна 1/4-финал в Сидни
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:24 / 07.01.2014Коментари (9)3337
© Bulphoto
Българката срази американка за пета поредна победа
Цветана Пиронкова записа пета поредна победа, след като разби американката Варвара Лепченко с 6:3, 6:2 в 1/8-финална среща от тенис турнира в най-големия австралийски град Сидни.

Пловдивчанката допусна пробив още в първия гейм на срещата срещу представителката на САЩ, но след това постигна драматичен обрат до 5:3, печелейки първата част от първия си сетбол. Във втората част Цветана Пиронкова поведе с 4:1. Варвара Лепченко върна един пробив, но до края на двубоя 107-ата в света българска тенисистка не даде нито един гейм на своята съперничка, печелейки мача за 86 минути. Пиронкова вече води с 4:1 победи срещу Лепченко в срещите помежду им.

С класирането си за четвъртфиналите Пиронкова си осигури общо 125 точки за WTA ранглистата, но ще добави 55 към актива си, тъй като имаше да защитава 70 от миналата година. Все пак тези 55 точки се оказват напълно достатъчни за Пиронкова да се завърне в Топ 100 през следващата седмица.