Спортните новини: Днес (19) | Вчера (24)
Пиронкова отнесе световната №22 в Сидни
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:04 / 06.01.2014Коментари (0)1681
©
Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова продължава с отличното си представяне в Сидни, след като в двубой от първия кръг на основната схема се наложи с категоричното 6:4, 6:1 над румънката Сорана Кърстя.

По този начин Цвети записа най-дългата си победна серия от три години насам, стигайки до успеха в четири поредни срещи, макар три от тях да бяха от квалификациите.

Двубоят срещу световната №22 Кърстя продължи малко повече от час, като за това време Пиронкова допусна по един пробив в двата сета, но на свой ред успя пет пъти да вземе подаването на съперничката си.

Това бе трети мач срещу Сорана Кърстя, като Цвети вече води с 2:1 победи. Българката успя първа да стигне до пробив за 4:2 в първата част, но минути по-късно Кърстя върна пробива. При 5:4 в своя полза пловдивчанката стигна до 15:40 и успя да се възползва още от първия сетбол. Втората част премина при още по-категорично надмощие на Пиронкова, която поведе с 0:2, загуби едно свое подаване, но до края на мача не даде нито гейм повече на Кърстя за крайното 6:1.

Следващата съперничка на нашето момиче е намиращата се под №52 в ранглистата Варвара Лепченко. Съзтезаващата се за САЩ узбекистанка поднесе сериозна изненада, като отстрани в първи кръг Светлана Кузнецова.

До този момент Пиронкова и Лепченко са се срещали 4 пъти, като Цвети води с 3:1 победи. Четирите победи в Сидни донесоха на българката 80 точки, но заради четвъртфинала в Хобарт през миналата година тя няма да добави сериозен актив. При нов успех обаче Пиронкова почти сигурно ще се завърне в Топ 100.