Големият проблем пред треньора на Черно море Георги Иванов-Гонзо е ла­вината от наказания, която е надвиснала над отбора. Голмайсторът при изключително трудната и ценна побе­да над Нафтекс Тодор Паланков вече натрупа пет жълти картона и ще пропусне мача с Ботев. С по осем официални предупреждения са титулярният вратар Геор­ги Китанов, намиращият се в отлична форма Бакари и Даниел Геор­гиев. При следващ жълт картон всеки един от тях ще бъде наказан автоматично за две срещи. Гонзо вече про­веде разговори на че­тири очи с тримата си асове, като ги призова за разумни изяви в следващите мачове.

Един от най-опитните футболисти на варненци Михаил Венков коментира ситуацията.

"Докато и на теория не сме си осигурили място в първата седмица, не сме си свършили рабо­тата. Предстои ни изключително важен дву­бой с Ботев и сме длъжни да го вземем. Ботев и Литекс са двата отбора от първата седмица, които не сме ги били, а следващите ни два домакински ма­ча са точно срещу тях. Така че не може да завършим шампионата, без да спечелим поне 6 точки от тези два ма­ча", каза левият брани­тел на Черно море.

Източник: в. "Меридиан мач"