Силен уикенд за юношите на Локомотив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:07 / 29.10.2013Коментари (0)2622
© lportala.net
Юношеските формации на Локомотив се справиха успешно в по-голямата част от мачовете си през изминалата седмица, съобщава lportala.net. Най-важна бе победата в първенството на елитната юношеска група до 17 години, където възпитаниците на Георги Недевски победиха като гост Пирин 2001, с което излязоха от зоната на изпадащите. По-важното е, че с повече воля, борба и футбол, играчите напипват правилния пулс след неубедителното начало на сезона. След добрите игри срещу ЦСКА, равенството на Литекс и победата на негостоприемния стадион в село Покровник, набор 1997 ще приеме Левски (София) на Лаута от 14.00 ч.

За разлика от мъжете, които също са домакини на сините, но според решение на дисциплинарната комисия към БФС, дербито ще е пред празни трибуни, то това от U17 ще е достъпно за зрителите, желаещи да подкрепят отбора.

Този мач е малка част от редицата тежки двубоя в школата ни тази седмица. Още днес в Плевен, юношите старша възраст гостуват на местният Спартак, където в един мач ще определят четвъртфиналиста от турнира за купата на БФС. Ден по-късно - в Добрич, други два наши отбора ще търсят място сред най-добрите осем на България. В сряда от 10.30 ч., на стадион "Дружба", набор 2000 ще спори с Добруджа, а веднага след това, две години по-големите ще играят с връстниците си в осминафинала при младшата.

Връщайки се на мачът в Благоевград преди два дни, Халибрям Кармаджъ беляза на два пъти в противниковата врата за комфортния резултат 0:2. Той се задържа една четири минути, тъй като в 50-ата минута Аспарух Смилков върна домакините в мача. И двата отбора търсиха нови попадения, а напрежението взе връх в последните минути, когато благоевградчани настъпаха сериозно към вратата на Локомотив, но без успех.