Спортните новини: Днес (0) | Вчера (32)
Марица надигра Левски в София
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:20 / 28.10.2013Коментари (0)1929
©
Марица (Пловдив) победи като гост Левски (София) в дербито на втория кръг от женската Национална волейболна лига. Пред около 120 зрители в столичната зала Христо Ботев момичетата на Иван Петков се наложиха над вицешампионките с 3:1 (25:20, 25:18, 19:25, 25:17) след 91 минути игра.

След серия от точки при трудни сервиси на Силвана Чаушева Марица дръпна със 7:1 в първата част. Пловдивчанки поеха контрол върху гейма и дори успяха да увеличат аванса си. Малко преди края на частта обаче и домакините постигнаха серия от безответни точки при сервиси на Вероника Бежандолска и застрашиха преднината на Марица. На помощ на своите от ъгъла се появи Мира Тодорова и с две отлични прояви край мрежата доведе нещата до геймбол. Капитанката на Жълтите Диана Малинова с успешна атака затвори гейма при 25:20.

Втората част вървеше много оспорвано и с чести смени във водачеството. За първи път разликата в полза на кой да е отбор надхвърли две точки при 20:17 за Марица. Това като че ли прекърши съпротивата на Сините и до края на гейма те не успяха да противодействат успешно на пловдивчанки. Момичетата на Радослав Бакърджиев допуснаха доста брак в играта си и именно с грешка в нападение сложиха точка на гейма при 25:18 за Жълтите.

В третата част благодарение най-вече на атаките на Таня Събкова, нападението на софиянки значително повиши резултатността си. След равенството при 5:5 в третата част Левски дръпна в резултата с четири поредни точки. Беше ред на гостенките да натрупат доста непредизвикани грешки, които им попречиха да се върнат в гейма. Успешна блокада на Гергана Петрова за последната точка оформи гейма на 25:19 в полза на Сините.

Пловдивчанки реагираха като ужилени и влязоха в четвъртия гейм с мощно 10:2. Домакините така и не успяха да намерят начин да се върнат в мача. Марица продължи да ги натиска и със сервис, и край мрежата, и успя да запази аванса си до края. Диана Малинова заби последната топка в мача за крайното 25:17 в този гейм.

Топреализатор на мача стана Силвана Чаушева с 21 точки за победителките, цели 5 от които директно от начален удар. Диана Малинова добави 13. Най-резултатна за Левски бе Мирослава Паскова с 16 точки. Вероника Бежандолска впечатли с 4 аса и 4 успешни блокади за общо 12 точки в мача.

Така с 6 точки от два мача и 6:1 гейма Марица заема второто място във временното класиране. Лидер е ЦСКА-Демакс (София) с 6 точки и 6:0 гейма. Следват Казанлък Волей (Казанлък) и Левски с по 3 точки. Следващия уикенд Марица посреща ЦСКА в зала Олимпиада.