Спортните новини: Днес (0) | Вчера (32)
Марица спечели един гейм срещу букурещкия гранд Динамо
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:04 / 27.09.2013Коментари (0)1527
©
Женският отбор на Марица (Пловдив) започна с очаквана загуба участието си във второто издание на силния международен турнир за Купа Пловдив. В първия състезателен ден домакините на надпреварата отстъпиха пред румънския вицешампион Динамо Ромпрест (Букурещ) с 1:3 (25:23, 12:25, 18:25, 23:25) при подчертан зрителски интерес в зала Олимпиада. За столичния гранд от северната ни съседка като титулярки играха трите български националки Цветелина Заркова, Диана Ненова и Мария Каракашева.

Като цяло, маричанки контролираха първата част, но между двете технически прекъсвания гостенките излязоха напред в резултата. Със солиден принос най-вече от центъра Борислава Янкова Жълтите изравниха при 19:19 и затвориха гейма при 25:23 с успешна атака на Янкова за последната точка. Във втория гейм, с напълно безгрешна игра и силно представяне на българския си център Цветелина Заркова, гостенките наложиха пълно надмощие и го спечелиха с 25:12.

Въпреки че румънките продължиха да играят без никакъв брак, битката бе много оспорвана до втората задължителна пауза в третата част, при която Марица имаше две точки аванс. След това обаче Динамо постигна 8 поредни точки при сервиси на Мирела Коржеуцану и с трите българки на първа линия. Това на практика предреши гейма и гостенките го спечелиха с 25:18. Те поведоха с доста солидна разлика и в четвъртата част и стигнаха до шест поредни мачбола при 24:18. Маричанки се мобилизираха и с Анелия Минчева на начален удар спасиха първите пет от тях. При шестия Мария Каракашева с успешна атака донесе победата за своя отбор с 25:23 в гейма и с 3:1 в мача.

Топреализатор на мача стана Цветелина Заркова с 18 точки за победителките, 6 от които от блокада. Най-резултатна за Марица беше Пролетка Иванова с 15 точки.