Спартак взе лесно последното си домакинство за сезона
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:04 / 11.05.2008Коментари (0)2809
Спартак Пловдив взе лесна победа с 3:1 над Дунав Русе, след като поведе с 3:0 до 60-ата минута и намали оборотите до края на мача. Старши-треньорът Николай Киров отново вкара в игра някои от по-младите футболисти, които направиха добро впечатление на малкото фенове по трибуните.

Срещата започна бурно с гол още в третата минута. Николай Павлов изведе Иван Площаков, който остана зад защитата на гостите и с точен удар от границата на наказателното поле откри - 1:0. Малко по-късно Николай Павлов можеше да удвои, но ударът му с глава мина покрай гредата. През останалото време играта се водеше в центъра на терена, като само минути преди края юношеският национал Петър Денчев трябваше да се намесва. Тогава Ивайло Кирилов стреля балонно отдалеч, но ако не бе намесата на Денчев щеше да се разпише за своя тим.

Втората част започна идентично с първата. След многоходова комбинация, Йордан Христов остана сам срещу вратаря и с лек и техничен удар го прехвърли за 2:0. Само десетина минути по-късно резултата вече бе 3:0. Отново дясното крило Йордан Христов се разписа след много красиво попадение - техничен изстрел от границата на наказателното поле без да остави никакви шансове на вратаря на гостите.

В 68-ата минута бившия футболист на Ботев Атанас Въргов вкара почетното попадение за Дунав. След центриране на Владимир Каптиев, Атанас Въргов отклони топката и излъга Петър Денчев, оформяйки крайното 3:1.

Спартак:Петър Денчев, Тодор Симеонов, Людмил Николов, Митко Ценовски, Христо Стаев, Димитър Димитров, Йордан Христов, Красен Трифонов, Иван Площаков, Николай Павлов, Костадин Слаев(Светослав Асенов, Симеон Райков, Стоян Терзиев)

Дунав: Филип Филипов, Мартин Цирков, Кристиян Християнов, Павел Панов, Емил Иванов, Недялко Хубенов, Илиян Памуков, Ивайло Кирилов, Атанас Въргов, Иван Тодоров, Владимир Каптиев(Калин Атракиев, Радомир Хараланов, Борислав Джарланиев)