Спортните новини: Днес (0) | Вчера (26)
Маричанки пропуснаха да защитят титлата си в инфарктен финал
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:08 / 08.04.2013Коментари (1)2086
© viasport.bg
Отборът на Марица (Пловдив) за девойки старша възраст взе сребърните медали от Държавното първенство на България след инфарктен финал с ЦСКА (София) в столичната зала Васил Симов. След почти два часа игра домакините надделяха над досегашните шампионки с 3:2 (28:26, 25:21, 15:25, 18:25, 15:12) и триумфираха със златото.

Ключови в мача бяха първият гейм и, разбира се, тайбрекът. Момичетата на Иван Радичев имаха предимство в резултата през почти цялата първа част като бяха най-близо до успеха при 23:20. Първи до геймбол обаче стигнаха софиянки. В заключителните моменти от гейма маричанки не успяха да се справят с противниковия сервис и отстъпиха с 26:28. Този обрат даде на ЦСКА психологическо предимство във втория гейм и волейболистките на Петър Дочев го спечелиха сравнително лесно с 25:21.

В следващите две части Марица отново заигра своята си игра и пое контрол на терена. В третия гейм заработи сервисът на Жълтите и им донесе цели 6 аса, а в четвъртия заслуга за подобрената успеваемост в нападение имаше и по-доброто посрещане. С категоричните 25:15 и 25:18 пловдивчанки изравниха резултата и вкараха двубоя в тайбрек.

Петият гейм започна с 3:0 за Марица, но последва светкавичен обрат до 5:3 в полза на ЦСКА. Домакините успяха да увеличат и тази разлика, но при 11:11 равенството беше възстановено. Червените показаха по-здрави нерви в последвалите разигравания и си отвоюваха шампионската титла след 15:12.

Топреализатор на мача стана Ралина Дошкова с 24 точки за победителките. Най-резултатна за Марица бе Силвана Чаушева с 23 точки, последвана от Мира Тодорова с 21 (3 аса, 5 блокади).

Бронзовите медали отидоха при Казанлък Волей (Казанлък), спечелил по-рано малкия финал с 3:0 (25:11, 25:9, 25:18) срещу Левски Волей (София).