"Канарчетата" разгромиха Спартак Вн
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:37 / 22.03.2013Коментари (1)3673
©
Ботев разгроми с 4:0 Спартак (Варна) в мач от 17-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. По този начин "канарчетата" се изкачиха на четвъртото място във временното класиране.

Резултатът бе открит от Емил Камберов в 10-ата минута, след заучено изпълнение на ъглов удар. Последваха множество пропуски пред вратата на "спартаклии" и до края на първата част нов гол не падна.

В началото на второто полувреме гостите упражниха лек натиск, като в една от ситуациите Росен Андонов се намеси блестящо и предотврати сигурен гол. "Жълто-черните" стигнаха до второ попадение в 75-ата минута, а точен бе обичайният заподорзрян Венци Гюзелев, който реалириза дузпа. 5 минути по-късно Боримир Карамфилов се разписа за 3:0, а крайното 4:0 оформи Дани Йорданов от нова дузпа в 83-ата минута.

"Не съм доволен от начина на водене на играта, не показаха това, което исках. ", заяви след двубоя треньорът на "канарчетата" Иван Кочев.

След тази победа Ботев вече е на 4-то място, като "жълто-черните" изпревариха отбора на Пирин 2001, който се препъна вкъщи срещу ЦСКА. Лидер в класирането продължава да е Литекс, а тройката допълват Левски и Черно море.

Съставът на Ботев: Росен Андонов, Йордан Дочев (78` Георги Бекриев), Димитър Мичков (81` Даниел Коков), Петър Чобанов, Николай Андреев, Илиан Тосунов, Рангел Джамбов, Боримир Карамфилов, Данаил Йорданов, Венцислав Гюзелев (78` Христо Янчев), Емил Камберов (83` Иван Андреев).

Източник: botevplovdiv.bg