Спортните новини: Днес (0) | Вчера (24)
Марица очаквано поведе в четвъртфиналната си серия със Славия
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:35 / 08.03.2013Коментари (0)1569
©
Марица (Пловдив) надигра гостуващия Славия-СУ (София) и поведе с 1:0 победи в четвъртфиналната плейофна серия между двата отбора в женската Национална волейболна лига. Пред над 150 свои привърженици по трибуните, между които и европейската шампионка по лека атлетика Тезджан Наимова, Жълтите се наложиха над Белите с 3:0 (25:10, 25:20, 28:26).

Първият гейм бе равностоен до момента, в който започна да влиза сервисът на маричанки. След 13:9 домакините постигнаха 11 поредни точки при сервиси на капитанката Диана Малинова и много силна игра на блокадата. Две разигравания по-късно геймът вече беше спечелен с крайното 25:10. След 3:3 във втората част Марица отново успя да направи серия от точки, при това отново с капитанката Малинова на линията за начален удар, и си изработи предимство от 8:3. С малки амплитуди и много грешки и от двете страни на мрежата, тази разлика се запази до края на гейма, когато Диана заби последната топка за 25:20. Най-интересен бе третият гейм. С основна заслуга на лявата ръка на влязлата като резерва Андреа Матеева и с много самоотвержена игра в защита, Славия успя да натрупа аванс от 4 точки още на първото техническо прекъсване и да го поддържа почти през целия гейм чак до след 20-ата си точка. С добра игра на сервис и в нападение много помогна и Зоя Трендафилова. Пловдивчанки обаче успяха да съберат играта си. Потенциала си разгърна и Мира Тодорова и при 23:23 резултатът вече бе изравнен. Двата отбора си размениха по два геймбола преди момичетата на Иван Петков да оползотворят последния от тях за крайното 28:26.

Топреализатор на мача стана Диана Малинова с 14 точки за победителките, следвана от съотборничката си в центъра Мира Тодорова с 13. Най-резултатна за гостенките беше Стефани Стефанова с 10 точки.