Спортните новини: Днес (11) | Вчера (28)
Марица започна защита на Купата с 3:1 над Славия-СУ
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:26 / 27.02.2013Коментари (0)1284
©
Марица (Пловдив) победи Славия-СУ (София) с 3:1 (25:8, 25:16, 24:26, 25:21) в първия мач от Група А на женския турнир за Купа България, започнал днес следобед в Казанлък.

Младата надежда Пролетка Иванова попадна в стартовата седморка на Иван Петков за мача, а маричанки наложиха тотално надмощие в първия гейм. С великолепна игра на разпределителката Теодора Симеонова и с 6 точки (2 аса, 2 атаки, 2 блокади) от центъра Мира Тодорова, те дръпнаха с огромна разлика, но именно Пролетка заби последните две точки в гейма за 25:9. Видимо успокоени от разгромния резултат в първата част, във втората Жълтите понамалиха темпото. Освен това, на второто техническо прекъсване при 16:10, играта бе прекъсната за дълго време, за да бъде изчистена грешка в протокола, което разконцентрира и двата отбора. Все пак отново Марица наложи своята воля за крайното 25:16 с още 6 точки от Мира Тодорова. В третата част Славия пое инициативата с резултатна игра от Илина Монева (7 точки в гейма) и беше напред в резултата до второто техническо прекъсване. Марица успя да възстанови равновесието, но все пак Белите първи стигнаха до геймбол при 24:23. Той бе спасен от пловдивчанки, но при следващия атака в аут на Марица доведе до крайното 26:24 за Славия.

Момичетата на Иван Петков реагираха като ужилени в началото на четвъртия гейм и набързо дръпнаха с 16:7 до второто техническо прекъсване. След това обаче като че ли отново започнаха да губят концентрация и си направиха завършека на мача по-труден. Все пак благодарение най-вече на успешните атаки на Диана Малинова, маричанки не позволиха обрат, а Мира Тодорова внимаваше край мрежата, за да сложи топката на пода за крайното 25:21.

Топреализатор на мача стана капитанката на Марица Диана Малинова с 20 точки, следвана от Мира Тодорова със 17. Илина Монева и Стефани Стефанова направиха по 14 за Славия.