Спортните новини: Днес (17) | Вчера (28)
ЦСКА надигра изненадващо лесно Марица
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:39 / 11.02.2013Коментари (0)1276
©
ЦСКА-Демакс (София) надигра изненадващо лесно гостуващия Марица (Пловдив) в среща от осемнадесетия кръг от женската Национална волейболна лига.

Пред пълни трибуни в зала Васил Симов, сред които и гласовити агитки и на двата отбора, Червени и Жълти оформиха крайното 3:0 (25:21, 25:15, 25:18) след 61 минути игра. Трябва да се отбележи, че близо 500 зрители бяха напълнили залата в съботния следобед, което не се случва често и при мъжки двубои.

ЦСКА тръгна силно в първия гейм, но след 7:3 Марица обърна до 7:9 при сервиси на Мира Тодорова и със силна игра на Диана Малинова на първа линия.

Пловдивчанки обаче не успяваха да се справят добре с посрещането на противниковия сервис и домакините постепенно излязоха напред в резултата, за да спечелят гейма с 25:21 с успешна атака на Симона Димитрова за последната точка. Във втория гейм на терена имаше само един отбор и това беше ЦСКА.

Заработи блокадата на домакините, разпределителката Даниела Кънчева отлични разнообразяваше нападението, а началният удар на Червените им донесе цели 7 аса в гейма.

Именно с точка директно от сервис затвори гейма Симона Димитрова при разгромното 25:15. Марица дръпна с 3:0 в третата част, но последва серия от 6 поредни точки за ЦСКА при сервиси на Джесика Николова. Гостенките опитаха да догонят противника в резултата и почти го направиха.

Двата тима се захапаха в равностойна битка, но малко по малко домакините започнаха отново да трупат разлика и в крайна сметка отказаха съперника от търсене на обрат. В края на гейма ЦСКА дръпна със значителна преднина и спечели с 25:18.

Топреализатор на мача стана Гергана Димитрова със 17 точки за победителките. Центърът Силвия Кьосева добави 11. Толкова отбеляза и най-резултатната за Марица - Диана Малинова.