Спортните новини: Днес (0) | Вчера (26)
Академик Пловдив загуби гостуването си на Capitol Спартак МВР
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:37 / 03.12.2012Коментари (0)1600
Capitol Спартак МВР спечели седмата си поредна победа от началото на сезона в мъжката А група. Тя обаче дойде доста трудно, а тимът надигра Академик Пловдив у дома с 96-88. Полицаите се измъчиха за този успех, но трябва да се отбележи, че бяха без основни фигури като Асен Саралийски и Цветелин Младенов. Гостите пък се бориха много, но в края сякаш не им стигнаха силите. Предстои пауза в първенството, а то ще бъде подновено в края на януари догодина.

Двата тима изиграха интересен мач, като играта вървеше кош за кош през първата част. През втората домакините поведоха с 9 точки, но до почивката пловдивчани намалиха, а в третата и излязоха напред. Те водеха до четвъртата част, когато серия от 10-0 за Capitol Спартак МВР на практика реши срещата. 7 от тези точки бяха отбелязани от Ивайло Вучков, а след серията разликата стана 7 точки и до края бе задържана.

Домакините имаха предимство в борбата, като овладяха 12 топки в повече. Те обаче опитаха цели 35 тройки и успяха в едва 10, докато гостите се справиха по-добре с 6 успешни от 15 опита.

За домакините най-резултатен бе Александър Гогов, който завърши с 26 точки. Ивайло Вучков се отчете с 24, а 14 добави Михаил Танев.

За гостите от Пловдив силно игра Калин Христов, който приключи с 34 точки и 8 асистенции. Илко Нанев направи дабъл дабъл с 19 точки и 12 борби, а 14 точки вкара Димитър Хорозов.

Източник: bgbasket.com